• 2017-2018

• Vzdelávací program v oblasti environmentálnej angažovanosti, do ktorého sa po celom svete zapojilo už viac ako 150 tisíc ľudí. Cieľom je prepojiť mladú generáciu so širšou komunitou, podporiť jej záujem o životné prostredie a zasiať tak semiačka pozitívnej zmeny. Za jeho vznikom stojí Dr. Jane Goodall, vedkyňa známa po celom svete svojim výskumom šimpanzov, vyslankyňa mieru OSN a ochranárka životného prostredia.

Priebeh projektu – pilotne ho realizuje 5 škôl na Slovensku:

1. Žiaci si podľa vlastného uváženia vyberú problém vo svojom okolí, ktorého nápravu považujú za dôležitú.
          2. Nasleduje práca v tímoch, kde sa zoznamujú s projektovým plánovaním, komunikujú s odborníkmi a úradmi, prizývajú miestnu verejnosť, osvojujú si základy propagácie a pod.
          3. Získavajú tak nielen nové skúsenosti, ale aj nadšenie z reálnych výsledkov svojej práce, ktoré ich následne motivuje k ďalším pozitívnym aktivitám.

Organizátorom programu je Greenfoundation – nová slovenská nadácia, ktorú založil mecenáš a investor Boris Zelený s cieľom napomáhať uplatneniu princípov udržateľného rozvoja na Slovensku

Realizácia žiackych projektov bude hradená z prostriedkov nadácie Greenfoundation.

Odbornú asistenciu zabezpečí Slovenská agentúra životného prostredia.

Náš projekt:

Trieda, ktorá celý projekt bude realizovať: VII.A – 28 žiakov

Cieľ projektu: starostlivosť o blízke okolie školy, zlepšenie stavu Parku Družby, obnova náučného chodníka „Beňováčik“ v Parku Družby, realizácia „Blšieho trhu – dajme veciam druhú šancu“

Časový harmonogram realizácie projektu:

Január 2017 – prihláška do projektu

1.3.2017 – úvodný informačný seminár k projektu v dĺžke trvania – 4 hodiny – realizovali ho pani Simona Kuciaková – koordinátorka programu – Greenfoundation,  Ing. Bíro Ladislav - SAŽP

Marec – apríl 2017 – príprava projektového zámeru, plánovanie úloh, rozdelenie činností, informovanie verejnosti

25.4.2017 – 9.00 h – obhajoba projektového zámeru

Máj – jún 2017 – realizácia projektu