• Predseda Rodičovského združenia, Mgr. Z. Chmela, Vás všetkých chce informovať, že Občianske združenie  Rodičovské združenie pri ZŠ Beňovského je aj v tomto roku zaregistrované ako poberateľ 2 % z daní - viac v časti 2% z daní:

Milí rodičia, priatelia školy,

aj tento školský rok - 2023/2024 - sa uchádzame o 2 %, ktoré môžete venovať našej škole. V kalendárnom roku 2023 sme od Vás dostali krásnu sumu 9631,55 eur. Prostriedky sme použili na nákup interaktívnej techniky, aby sme vylepšili digitálnu techniku na vyučovací proces.

Preto budeme veľmi radi, ak nás podporíte aj tento školský rok. Informácie ako poukázať 2% dane aj informácie o fungovaní rodičovského združenia, aktuálny rozpočet aj prehľad čerpania prostriedkov nájdete na stránke školy.

V mene našich detí Vám ďakujeme.

Vážení rodičia.

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• podporu výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
          • skvalitnenie vybavenia školy

Ako postupovať

• Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE – Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti(1).pdf

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane - Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_2023.pdf

Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:

51221284

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

• Podávate si daňové priznanie sami?

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

51221284

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

Riadne vyplňte daňové priznanie.

Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania).

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

51221284

Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.