• Milí žiaci, milí rodičia

už viac ako rok spestruje naše vyučovanie i prestávky jedinečný projekt Nadácie Volkswagen Slovakia s názvom:

„Vedomostné ostrovy“

Vďaka zaujímavo spracovaným témam, v ktorých sa prelínajú vedomosti z fyziky, techniky, ekológie a nemeckého jazyka  sme sa mohli – veľkí aj malí - dozvedieť množstvo informácií o tom čo, prečo, kde, kedy a kto – niečo vymyslel, či objavil, alebo ako fungujú rôzne veci.

Vďaka Virtuálnemu kariérnemu poradcovi ste sa otestovali, čím by ste mohli byť, keď budete dospelí, alebo ak už ste dospelí, či máte prácu snov.

V tomto období projekt pokračuje opäť zaujímavou aktivitou, a to Súťažou v tvorbe vedomostných tém, ktoré sa stanú súčasťou digitálneho obsahu Vedomostných ostrovov. Využite možnosť a zapojte sa do súťaženia o najaktívnejšiu školu, ceny pre tvorivé tímy, ale najmä o hlavnú cenu súťaže:

„Poznávaciu cestu za Lemurom-Emurom na Madagaskar“

(Všetko o súťaži nájdete na www.vedomostne-ostrovy.sk)

16.3.2019

Vedomostný ostrov je interaktívny kiosk s tromi dotykovými obrazovkami plný zaujímavých poznatkov, či veselých testov. Tento interaktívny kiosk sme získali ako jedna zo sto škôl z celého Slovenska. Žiaci majú možnosť tráviť prestávky, čas mimo vyučovania a aj čas vyučovací plnohodnotným vzdelávaním sa a spestruje to celý proces poznávania. Projekt vedomostné ostrovy realizuje Nadácia Volkswagen Slovakia v spolupráci so SEA – Agentúrou pre vzdelanie a vedu.