• TERMÍN ZÁPISU:

streda 17. apríla 2024 v čase od 15:00 hodiny do 18:00 hodiny,
          štvrtok 18. apríla 2024 v čase od 15:00 hodiny do 18:00 hodiny,
          osobne za osobnej prítomnosti detí

Oznámenie o povinnom zápise detí do prvých ročníkov základných škôl na školský rok 2024/2025 -

Zákonný zástupca dieťaťa vyplní prihlášku na našom webovom sídle online, ktorá sa nachádza na našej hlavnej stránke pod názvom elektronická prihláška - najskôr od 1.4.2024. Tu vyplní všetky údaje podľa rodného listu dieťaťa, pozor je potrebné vypísať prihlášku s diakritikou (používať dĺžne, mäkčene a iné znamienka v mene.

Zákonní zástupcovia po vyplnení elektronickej prihlášky nedostávajú žiadnu pozvánku na zápis. Prihlášku musia prísť podpísať osobne na zápis aj s dieťaťom. Na zápise dostanú zákonní zástupcovia všetky informácie o ďalšom priebehu prijímacieho konania.

Zákonní zástupcovia, ktorí vyplnili elektronickú prihlášku pred dátumom 1.4.2024, ju musia vyplniť opätovne, aby v jej hlavičke bol školský rok 2024/2025.

Záujemcovia o triedu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka s využitím metódy CLIL - 10 hodín do týždňa s anglickými lektormi - v poznámke musia uviesť túto skutočnosť. Program s využitím metódy CLIL s anglickými lektormi je mesačne spoplatnený na základe zmluvy medzi rodičmi a občianskym združením. Poradie doteraz zapísaných predbežných záujemcov o zapísanie dieťaťa do triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka zostáva zachované a delí sa na deti zo školského obvodu a na deti mimo školského obvodu ZŠ Beňovského. Podľa zákona musia byť najprv prijaté deti zo školského obvodu školy a ak ostane voľné miesto, budú prijímané deti mimo školský obvod ZŠ Beňovského.

V poznámke je potrebné uviesť aj záujem o prihlásenie dieťaťa na poobedné vyučovanie angličtiny v rámci krúžkovej činnosti – Angličtina na ZŠ Beňovského - Start Right - určené pre deti, ktoré nemajú záujem o triedu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka s využitím metódy CLIL. Záujemcovia o angličtinu START RIGHT musia vyplniť aj online prihlášku jazykovej školy International House Bratislava - INFO_NA_WEB__2024-25_ZS_Benovskeho__1_ROCNIK_kruzok.pdf

Akúkoľvek ďalšiu požiadavku a informáciu o dieťati je dobré uviesť do poznámky v elektronickej prihláške.

Zákonní zástupcovia sa aj s dieťaťom dostavia do Základnej školy Beňovského 1 vo vyššie uvedených dňoch zápisu žiakov do 1. ročníka.  So sebou si prinesú – občianske preukazy, rodný list dieťaťa a v prípade potreby dieťaťa aj ďalšie dokumenty o zdravotnom stave dieťaťa.

Dieťa v škole absolvuje úvodnú skúšku školskej zrelosti -  krátky rozhovor s pani učiteľkami a vypracuje jednoduchý pracovný list.

Školský obvod ZŠ Beňovského 1

Podľa Všeobecného nariadenia obce platného od 1. februára 2016 do školského obvodu našej školy patria ulice:

Bagarova, Batkova, Bazovského, Beňovského, Bilíkova, Bošániho, Bullova, Červeňáková, Damborského, Hanulova, Harmincova, Húščavova, Janka Alexyho, Landauova, Lipského, Ľuda Zúbka, M. Sch. Trnavského, Nemčíkova, Polianky, Pri štadióne, Violy Valachovej.

Zákonný zástupca môže zapísať dieťa do ktorejkoľvek základnej školy. Škola však musí prioritne prijímať žiakov podľa školského obvodu.

O prijatí dieťaťa do prvého ročníka rozhoduje riaditeľ školy najneskôr do 15. júna.

Čo ponúka naša škola Vašim deťom?

• anglický jazyk od 1. triedy v rámci povinného vyučovania a posilnené vyučovanie angličtiny o konverzáciu
          • nemecký jazyk od 6. triedy v rámci povinného vyučovania
          • informatiku od 3. ročníka
          • vyučovacie predmety rozšírené o tvorbu projektov a prezentácií, matematiku zábavnou formou, anglický jazyk zameraný na konverzáciu, biológiu v prírode, dejepis v múzeach
          • zážitkové hodiny, workshopy zamerané na rôzne témy,
          • IKT - vyučovanie modernými informačnými a komunikačnými technológiami, využívanie interaktívnych tabúľ - vyše 20 kusov - ActivBoard Promethean, Smart board, e-Beam, EliteBoard a notebookov
          • vyučovanie sa realizuje pomocou rôznych výučbových multimediálnych CD

Odporúčania pre rodičov k úspešnému štartu ich dieťaťa do školy:

DESATORO PRVÁČIKA

Začiatok školskej práce svojmu dieťaťu uľahčíte, keď sa budete držať týchto rád:

*       vyžadujte od dieťaťa  jasnú a správnu výslovnosť,

*       veďte ho, aby kľudne a pozorne počúvalo hovorené slovo,

*       vyžadujte, aby reagovalo ihneď na daný rozkaz a dôsledne sledujte, ako ho plní,

*       sústreďte dieťa na vykonanú prácu a nedovoľte mu, aby sa zaoberalo niečím iným,

*       zvykajte ho na to, aby dohralo začatú hru, dokončilo rozrobenú prácu,

*       navykajte ho, aby denne plnilo drobné úlohy pri domácich prácach,

*       veďte ho k tomu, aby po hre uložilo hračky, po obede svoje riady a príbor,

*       naučte ho pozdraviť, poprosiť, poďakovať, správať sa správne k dospelým a deťom,

*       veďte ho k tomu, aby si pri hre a vychádzkach všímalo všetko okolo seba,

*       navykajte ho dennému režimu a hygienickým návykom.